W latach 50-tych na terenie Więcborka działał Motorowy Klub Sportowy Pomorzanin, który zapoczątkował powstanie WKM Więcbork.

W 1979 Leopold Stypa ówczesny lider grupy motocrossowej, wystąpił inicjatywą założenia klubu i zorganizowania prawdziwych zawodów.W roku 1981 oficjalnie został zarejestrowany klub WKM , który skupił się na wspaniałej dziedzinie sportu jakim jest motocross.W sezonie 2015 zawodnicy klubu swoją ciężką pracą i pasją doprowadzili do historycznego wydarzenia. Jako pierwszy klub motocrossowy w Polsce trzykrotnie z rzędu zdobyliśmy Puchar Polski i tym samym zatrzymaliśmy go na własność.

Jedna z pierwszych fotografii na starej cegielni.
Piotr Przybylski, Marian Megger(+), Maciej Zbonik, Henryk Rasała, Piotr Kopta(+), Leopold Stypa ówczesny prezes(+), Adam Nowacki, Andrzej Młodzik, Witold Przewoski, Szymon Grzegorczyk (aktualny prezes), Zbigniew Flis, Franciszek Kaczmarek(+)

W roku 2017 WKM zdobył puchar Klubowego Mistrza Polski Juniorów, w roku 2018 wywalczył puchar Klubowego Wicemistrza Juniorów i ponownie w roku 2019 WKM Więcbork osiągnął tytuł Klubowego Wicemistrza Juniorów.

Obecne władze klubu to Prezesem Szymon Grzegorczyk, V-ice Prezes Adam Nowacki, Skarbnik Karol Sobiech, Sekretarz Andrzej Sawicki, w którym zrzeszonych jest ponad 30 zawodników trenujących we wszystkich klasach juniorskich jak i seniorskich.

ZADANIA

Nasz klub zrzesza osoby które łączy pasja do motosportu są to zawodnicy, hobbyści jak i działacze.

Prowadzimy cykliczne treningi dla naszych zawodników. Dodatkowo organizujemy szkolenia w zakresie doskonalenia techniki jazdy dla Policji, Straży Leśnej, Straży Pożarnej i osób prywatnych.

Naszym celem podczas szkoleń i treningów jest nauka bezpiecznej, efektywnej, a zarazem efektownej jazdy motocyklem.

BADANIA

Idąc z ideą ochrony środowiska naturalnego wprowadziliśmy ścisłą współpracę z ekologami i sanepidem w naszym rejonie. Wzorując się na badanych przeprowadzony przez skandynawskich naukowców w roku 2017, które pozytywnie określiły wypływu torów motocrossowych na bioróżnorodność.

Analogicznie zleciliśmy przeprowadzenie badań dotyczących oddziaływania naszego toru na środowisko naturalne i wiemy że nasz tor nie wpływa umajenie na forę i faunę w jego obrębie.Monitorujemy poziom hałasu i emisję spalin silników motocyklowych i bezwzględnie wymagamy mat ekologicznych rozkładanych pod motocyklami.

TESTY

Od wielu lat nasz obiekt jest bazą testowa dla dilerów motocykli sportowych.Firmy zajmujące się sprzedażą i przeróbkami w motocyklach przeprowadzają na torze szereg testów.

Podczas imprez i zawodów firmy różnych branż prowadzą wystawy, prezentację i sprzedaż swoich produktów i technologii dla potencjalnych klientów.

WSPÓŁPRACA

Klub od zawsze prowadzi otwartą współpracę z firmami które chcą promować swoje produkty za naszym pośrednictwem. Jesteśmy klubem którego zawodnicy startują w zawodach Mistrzostw Świata, Mistrzostwa Europy i Polski. Barwy naszego klubu motocrossowego WKM są? znane i rozpoznawalne już od ponad 35 lat. Kojarzą się ze stałą obecnością w rywalizacji sportowej, wynikami sportowymi ,sportowym duchem i walka Fair Play.

W roku 2018 nawiązaliśmy ścisłą współpracę z Andrzejem Klimowiczem właścicielem firmy Oleje Klimowicz, która jest jedynym dystrybutorem produktów koncernu Neste w Polsce.

SPONSORZY

PARTNERZY MEDIALNI