Finałowa runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej Więcbork 2019

Finałowa runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej Więcbork 2019

20 października tego dnia odbyła się finałowa runda Strefy Północnej , imprezie towarzyszyła ostatnia runda Okręgu Bydgoskiego w Motocrossie i VIII Puchar Krajny.

 

Jesteście ciekawi jak wyglądało całe widowisko i kto wymiatał na trasie to zapraszam do mojej relacji.

Zawody w Więcborku to już końcówka sezonu motocrossowego, dlatego staramy się aby nasza poprzeczka organizacji i przygotowania zawodów była jak zawsze wysoko podniesiona.

I tak stało się i tym razem, wszystko zostało skrupulatnie zaplanowanie do organizowanych przez nasz klub zawodów.

 

I tu chcemy bardzo podziękować naszemu głównemu sponsorowi Andrzejowi Klimowiczowi , jego synowi Darkowi i pracownikowi firmy ?OK? Sławkowi.

Panowie przygotowali rewaluacyjną i profesjonalną oprawę imprezy.

Firma Andrzeja Klimowicza Oleje Klimowicz już od ponad 25 lat prowadzi dystrybucje produktów Finlandzkiego koncernu Neste w Polsce.

 

Firma Oleje Klimowicz ufundowała dla zwycięzców bogate nagrody w postaci produktów i gadżetów Neste.

Z taką oprawą moglibyśmy poprowadzić zawody o randze GP !

 

Ale po kolei .

W tym roku powierzchnia toru w Więcborku została znacznie powiększona , przebudowana nitka toru nowe skoki i najnowocześniejsza maszyna startowa w Polsce była niespodzianką specjalną dla zawodników.

 

Mając na uwadze bezpieczeństwo kibiców i zawodników nitka toru został odgrodzona metalową siatką zabezpieczającą , punkty widokowe dla kibiców miały specjalne sekcje widokowe dla dzieci , tak aby wszyscy swobodnie obserwowali widowisko.

No i największa niespodzianka maszyna startowa o standardzie z jakim nie spotkaliście się w Polsce.

Indywidualne pojedyncze bramki , podkład z galwanizowanej kratownicy i dojazd do pola startowego po kostce brukowej.

Wszystko zaplanowane i zaprojektowane z dbałością o szczegóły.

 

Park maszyn też został powiększony , ogrodzony wyposażony w stałe oświetlanie i punkty na podłączanie do sieci elektrycznej.

Standardowo biuro zawodów i kontrola techniczna prowadziły odbiory i zapisy do zawodów tak aby nikt nie czekał w kolejce.

Ale to nie wszystko.

Tor posiada system drenażowy tak więc nawet podczas obwitych opadów deszczu kałuży nie będzie , woda jest transportowana do zbiorników retencyjnych , a wszystko po to aby tor był idealny.

W parku maszyn można było zauważyć piękne donice kwiatowe o rozmiarach XXXL ufundowane prze firmę Fabryka Donic a podświetlane tablice z nazwą klubu , miejsce do grillowania z ławeczkami i nowiutkie podium zaprojektowała i wykonała firma Marwent.

Zawody dla kibica to czas w którym odbywa się już ostra walka na torze , dla organizatora to cały miesiąc przygotowań.

Jak już mamy wszystko dopięte na ostatni guzik , zawsze pozostaje jedno pytanie , jak będzie pogoda. Prognozy przewidywały deszcz ale na prognozach się skończyło i deszczu nie było.

112 zawodników zgłosiło się do zawodów i ponownie sprawdziła się stara zasada, nie ilość się liczy a jakość. O godzinie 12:00 nastąpiło oficjalne otwarcie zawodów , zaproszeni goście widzowie i fani mocnych wrażeń mogli już podziwiać motocrossowców i ich wyczyny na torze WKM.

Całe zawody komentowali nowi spikerzy sportowy Wojtek Laskowski i Bartek Nowacki

 

Dodatkowo sympatycy motocrossu mogli oglądać wyścigi w internecie, wystarczyło otworzyć stronę wkmwiecbork.pl i kliknąć kamery online. Obraz video z toru jest przekazywany za pośrednictwem kamer HD, a serwis i obsługę zapewnia firma Mikrolink.pl Wyniki w czasie rzeczywistym na ekranach monitorów zapewniał Motoresults.

Park maszyn zaczął tętnić sportowym życiem, mechanicy przygotowali maszyny dla swoich zawodników. Na pierwszy start poszła klasa MX 65 ,w tej klasie mieliśmy zawodniczkę Wiktorię Kupczyk która wywalczyła III miejsce.

Po najmłodszych wystartowała klasa MX 85 i MX Kobiet. Zawodnicy w pierwszym wyścigu jechali wręcz po płaskim torze, w drugim biegu nie było już tak kolorowo. Wiktor Rafalski zna każdy centymetr toru w Więcborku dlatego druga pozycja po dwóch startach nie powinna już nikogo dziwić.

Łukasz Ryczek starał się cisnąć za swoim kolegą klubowym tak samo Mateusz Kulczyk. MX Kobiet Weronika Obiała z maszyny startowej wystartowała jak rakieta mocna i zahartowana dziewczyna trzymała gaz do końca i ukończyła zawody na III pozycji .

MX2C w tej klasie koledzy już musieli bardziej się napracować na swoje pozycje, łącznie w barwach WKM do wyścigów ruszyło 4 zawodników. Najbliżej pierwszej trójki był Michał Tadych miejsce 4.W MX Junior wystartował samotnie Wiktor Sobiech.

MX Open w tej klsie Bartek Pierzyński po dwóch wyścigach sklasyfikował się na pozycji VII.

W klasie MX Masters zwycięstwo odniósł Marcin Ryczek a Adam Nowacki dojechał na metę jako VI.

W klubowej klasyfikacji MSPP WKM Więcbork kończy tegoroczne zmagania na pozycji 6.

Podsumowując impreza bardzo udana, dużo pozytywnych emocji .

 

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w zawodach.

Tekst

Karol Rogalski