III runda Mistrzostw Polski w motocrossie Człuchów

III runda Mistrzostw Polski w motocrossie przechodzi do historii.

Zawody w Człuchowie zakończone , zawodnicy dostarczyli kibicom niesamowitych emocji, pogoda dopisała i frekwencja wśród zawodników i widowni była duża.

 

Podsumowując zawody w Człuchowie to biorąc pod uwagę wszystkie wydarzenia podczas zawodów jesteśmy zadowoleni z osiągniętych wyników.

Tor w Człuchowie jest bardzo wymagającym torem i nie wybacza błędów.

Nasi sportowcy świetnie przygotowali się do rywalizacji, ale oprócz przygotowania fizycznego i technicznego potrzebne jest szczęście , niestety niektórym naszym zawodnikom zabrakło szczęścia.

Zapisując chronologicznie klasy startujące w rywalizacji zacznijmy od najmłodszych .

MX65

W tej klasie startowało trzydziestu jeden zawodników, to prawie cała maszyna startowa, na której maksymalnie miesi się 40 zawodników. Wszyscy startują w tym samym czasie i muszą się zmieścić w zakręt wyhamowujący po starcie, który ma 8 metrów szerokości.

Jest to najbardziej niebezpieczny moment wyścigu, ale nasi reprezentanci bez problemu pokonują te trudności i tak ostatecznie w tej rywalizacji sklasyfikowali się:

Maksymilian Wołek miejsce 6

Wiktoria Kupczyk miejsce 17  

 

MX85

W tej klasie myliśmy niespodzianki nawet dwie.

Bardzo dobrze poradził sobie Olaf Włodarczak, który miał 2 miejsce na podium, Wiktor Rafalski dosłownie otarł się o podium wywalczył 4 pozycje.

Łukasz Ryczek świetnie przygotowana taktyka i finalnie 11 pozycja , Franek Grzegorczyk też bardzo dobrze zawody kończy na miejscu 14.

Najmniej szczęścia w tych zawodach miał Wiktor Sobiech, pod koniec pierwszego wyścigu miał wypadek. Na największym wyskoku Wiktor zbyt mocno przełamał motocykl w powietrzu w efekcie czego wylądował pionowo na zjeździe. Niestety odniesiona kontuzja wykluczy go ze startów na klika tygodni, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia

 

MX Kobiet

12 zawodniczek rywalizowało o miejsce na podium i punkty dla swoich klubów.

Weronika Obiała zaczynając zawody od treningu klasyfikującego i jadąc dwa wyścig ukończyła zawody. Kontrolowana jazda z zapasam sił dała Weronice 7 miejsce w zawodach.

 

MX 125

Mateusz Szafrański bardzo dobry występ, dwa razy z rządu pierwsza piątka w zakręcie a później walka o utrzymanie dobrej pozycji. Zacięta walka 80% pierwszego wyścigu przejechane na 8 pozycji, ostatecznie w tym wyścigu 11 pozycja. Drugi wyścig błąd i dojechał na 13 pozycji. Mateusz kończy zawody na 11 miejscu.

MX2

31 zawodników stanęło na maszynie startowej , Bartosz Pieżyński nie miał wsparcia mentalnego samotnie startował w tej klasie, a mocna czołówka nie zapewnia żadnej szansy na odpoczynek. Zawodnik na ?relaks? ma ułamki sekund w momencie kiedy motocykl jest w powietrzu ,po krótkiej regeneracji lądowanie i dalej jazda. Bartosz kończy zawody na miejscu 21.

 

MX Open

To jest królowa klas motocrossowych, najmocniejsza i najbardziej widowiskowa. Sportowcy maja bardzo dobre przygotowanie fizyczne, techniczne i sprzętowe , jest walka i liczy się doświadczanie nie można liczyć na łut szczęścia. Lus Carstens miał świetny pierwszy wyścig 7 pozycja , pech w drugim wyścigu potężna wywrotka i ukończone tylko 2 okrążenia z 18. Pomimo wypadku Luis utrzymał wysoką pozycje zawody ukończył na miejscu 14.

 

MX Mastes i MX Masters 50+

Panowie z naszego klubu dali z siebie wszystko w łączonej klasie mieliśmy 4 zawodników . Adam Nowacki wystarował w MX Masters i MX 50+, w klasie starszych zawodników zajął bardzo wysokie miejsce był 7.

Natomiast MX Masters tu statystyka wyglądała następująco najmocniejszy nasz zawodnik Marcin Ryczek ponownie udowadnia iż dysponuje świetną kondycją zawody kończy za miejscu 13 , było by zdecydowanie lepiej ale wywrotka w pierwszym wyścigu zniszczyła szansę na wyższą pozycje. Za nim skalsyfikowany zostaje Adam Nowacki miejsce 19. Marek Śnieg pomimo kilku błędów podczas wyścigu utrzymuje się na miejscu 27.

 

W klasyfikacji klubowej WKM Więcbork w sekcji Juniorów znajduje się na miejscu 2 , w sekcji seniorskiej jest na miejscu 5.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach.

Sukcesy naszych zawodników napędza moc produktów Neste oferowanych przez sponsora klubu WKM firmę Oleje-Klimowicz.

 

Tekst

Karol Rogalski

Foto

Mx Lipno