V Runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej Lipno

V Runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej Lipno

Zacznijmy od tego, że organizatorzy świetnie mają przygotowany park maszyn.

Wzbudzała to podziw i uznanie dla gospodarzy, a w tym roku pojawiła się nawet wodna kurtyna na ochłodę i orzeźwienie dla bardziej rozgrzanych.

Park maszyn z ogrodzeniem, krótko ściętą trawką, osobnym wjazdem dla aut i ruchu pieszych oraz wytyczonym i odseparowanym dojazdem dla motocykli sportowych.

 

Tor w Lipnie można oglądać praktycznie w całości stojąc w środkowej jego części, dlatego też kibice mogli obserwować wyczyny sportowców z jednego punktu bez konieczności przechodzenia z miejsca w miejsce, a nowa strefa gastronomiczna i sektory dla kibiców wyglądają imponująco.

 

Tak więc ci, którzy przyjechali na zawody do Lipna byli naprawdę miło zaskoczeni.

Tor został też odpowiednio przygotowany i zabezpieczony. Charakterystyka lipnowskiego toru jest też bardzo dobra. Pieczyste podłoże i trasa po wprowadzonych korektach wybacza błędy zawodnikom. Nitka trasy jest poprowadzona w odcinku leśnym i tu zawsze mamy mniejszą barierę bezpieczeństwa dla zawodników, w tym aspekcie przydały by się lepsze zabezpieczenia.

 

Otwarcie zawodów godzina 12:00 pogoda super.

Zawodnicy i fotoreporterzy przygotowywali sprzęt do pierwszego startu.

Zawodnicy WKM Więcbork startowali w klasach MX85,MX Junior, MX Kobiet, MX 1C, MX2C, MX Masters.

 

Wyścig klasy MX85 ożywił atmosferę wśród kibiców, emocje i rywalizacja toczyła się w całej stawce tej klasy. Nasi reprezentanci pokazali święte przygotowanie techniczne i kondycyjne. Zdobyte punkty i miejsce na podium to podsumowanie wyścigu MX85.

2 miejsce Wiktor Rafalski

5 miejsce Łukasz Ryczek

11 miejsce Mateusz Kulczyk

 

W klasie MX1C i MX2C nie udało się wywalczy miejsca na podium, ale zdobne przez naszych zawodników cenne punkty pomogły utrzymać wysoką pozycje klubową.

 

Mateusz Szafrański dzielnie walczył z rywalami, nasz zawodnik dysponuje dużym potencjałem energetycznym a doświadczanie techniczne pozwala mu na sprawne kontrolowanie wyścigu ostatecznie po dwóch biegach 6 pozycja.

 

MX Kobiet, Weronika Obiała miała dość nieprzewidywalny start w tej rundzie.

Cytujemy jej wypowiedz, która opisuje perypetię wydarzeń podczas rywalizacji w zawodach.

?Mistrzostwa strefy Polski Północnej Lipno .
Kwalifikacje 4 pozycja i chęć walki !!
Pierwszy wyścig od startu aż po 7 okrążenie 3 pozycja niestety na 8 kółku coś się podziało , wylądowałam z motorem na drzewie spadając na 5 pozycje na przedostatnim kółku udało mi się wyprzedzić zawodniczkę i kończę na 4 pozycji .
Do drugiego wyścigu przystąpiłam mocno poobijana i niestety ból był taki że nie mogłam jechać tak jakbym chciała i wyścig ukończyłam na 5 pozycji?

 

Królowa klas MX Open została obsadzona przez Bartosza Pierzyńskiego, młody zaprawiony w bojach sportowiec potrafi wyszukać odpowiednią ścieżkę na trasie toru, która bezpiecznie zaprowadzi go na metę wyścigu. Bartek w V rundzie mistrzostw sklasyfikował się w pierwszej dziesiątce.

 

No i teraz pełna emocji klasa MX Masters, Marcin Ryczek wprowadził spore zamieszanie pokazując mocne przygotowanie.

Strategia i opanowanie pozwoliły 100% kontrolę wyścigu. Bardzo dobre dwa biegi , niewiele brakowało a nasz zawodnik zostałby liderem klasy Masters w tej rundzie zawodów.

Pierwszy starty ukończony na drugim miejscu . W drugim wyścigu Marcin prowadził stawkę, zanosiło się na wygraną ostatecznie linię mety przekroczył jako drugi finalnie 2 miejsce.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach.

Sukcesy naszych zawodników napędza moc produktów Neste oferowanych przez sponsora klubu WKM firmę Oleje-Klimowicz.

 

Tekst

Karol Rogalski