Mistrzostwa Polski w Motocrossie Orneta i Puchar Polski PitBike SM Toruń

Motorowy weekend za nami.

Mistrzostwa Polski w Motocrossie Orneta i Puchar Polski PitBike SM Toruń.

II runda Mistrzostw Polski w Ornecie.

Po raz pierwszy Orneta miała szansę zorganizowania rundy Mistrzostw Polski .

192 zawodników stawiło się na zawodach by walczyć na trudnym torze znajdującym się częściowo w lesie.

Specyficzny grunt toru zostały porządnie nawodniony zarówno przed, jak i podczas zawodów. W weekendowej rywalizacji zawody odwiedziło sporo kibiców, dla których zorganizowane zostały konkursy z atrakcyjnymi upominkami. Również dla najlepszych zawodników tego dnia były przewidziane nagrody rzeczowe.

8 i 9 czerwca widzowie byli świadkami walki zawodników, nie tylko z rywalami, ale również a może przede wszystkim z trasą.

Było ślisko i dziurawo.

Zawodnicy którzy nie mieli dobrze dobranych opon i dostrojonego zawieszenia do panujących warunków mogli zapomnieć o szybkiej i pewnej jeździe.

Elementem który stał się wyzwaniem dla wielu zawodników okazał się zakręt przed samą metą i szykana po starce.

 

Najmłodsi na swoich małych motocyklach walczyli zacięcie i bez oszczędzania sprzętu .

W wyścigach klasy MX65 najlepiej z naszych zawodników poradził sobie Maksymilian Wołek który zawody ukończył na miejscu 6, natomiast jego klubowa koleżanka Wiktoria Kupczyk zakończyła wyścig na pozycji 17.

Wiktoria to jedyna dziewczyna która podczas Mistrzostw Polski klasy MX65 rywalizowała z chłopakami.

 

Wśród zawodników w klasie MX85 panowało bojowe nastawienie.

Zawodnicy którzy stawili się w Ornecie z większym lub mniejszym powodzeniem mogli ponownie sprawdzić się w rywalizacji .

Zawody Mistrzostw Polski to zawsze najlepszy sprawdzian a także okazja do zdobycia kilku ?garnków?.

Tu jesteśmy świadkami ostrej walki po dwóch startach najlepiej z WKM Więcbork poradził sobie Olaf Włodarczak miejsce 1 za nim przez cały wyścig jechał Wiktor Rafalski miejsce 3. Na uwagę zasługuje Łukasz Ryczek pokazał on że walczyć i dawać z siebie wszystko trzeba zawsze finalnie miejsce 6. Wiktor Sobiech po wywrotce w pierwszym wyścigu odrabiał straty z 19 pozycji dogonił i był 4 tempo było oszraniające.

W drugim wyścigu po stracie na szykanie doszło do kraksy z udziałem 12 zawodników w tym WKM-u , Wiktor Sobiech i Franek Grzegorczyk ucierpieli w kolizji.

W tym momencie powinny być podjęte odpowiednie działania regulaminowe ale niestety takich nie było .

Po zdarzeniu liczyło się tylko aby dojechać na jak najlepszej pozycji. Niestety drugiego biegu nie ukończył Wiktor Sobiech i zajął pozycje 11 . Franek Grzegorczyk ucierpiał w zdarzeniu ale udało mu się kontrować wyścig i ukończył go na miejscu 18.

 

Rywalizacja klasy MX Kobiet też była zacięta, ale ostateczna kolejność na mecie nie do końca odpowiadała Weronice Obiale, po wyczerpującej rywalizacji zawody ukończyła na miejscu 9.

 

Wyścig klasy MX 125 samotnie WKM reprezentuje Mateusz Szafrański.

Mateusz ciężko pracował podczas wyścigu i ostatecznie wywalczona 15 pozycja.

 

Klasa MX2 tu nasz reprezentuje Bartosz Pieżyński i Igor Zienkiewicz.

Bartek przywykł raczej do piaszczystych i wyschniętych torów,

w Ornecie pokazał że jest w formie ostatecznie 18 pozycja. Igor Zienkiewicz w drugim biegu uczestniczył w groźnie wyglądającym wypadku musiał wycofać się z wyścigu sklasyfikowany na pozycji 32.

 

MX Open tu panowie ostro gonili , Luis Carstens nie miał łatwo z mocną czołówką. Luisowi nie udało się jednak utrzymać w pierwszej trójce i musiał zadowolić się 9 miejscem.

 

W klasie MX Masters też panowała zacięta walka. Co chwilę na prowadzących pozycjach jechał inni zawodnik. Ostatecznie jednak nasz zawodnik Marcin Ryczek będąc na 9 i 8 pozycji w dwóch wyścigach tego dnia w klasyfikacji generalnej zawodów znalazł się na pozycji 9 , klubowy kolega Marek Śnieg rywalizację ukończył na miejscu 27

 Po II rundzie Mistrzostw Polski WKM Więcbork w klasyfikacji klubowej juniorów jest na 2 miejscu, a w klasyfikacji seniorskiej na 4 pozycji.

 

Zawody w Ornecie pokazały że motocross to ciężka rywalizacja.Często do sukcesu potrzebna jest jeszcze odrobina szczęścia.

 

Puchar Polski PitBike SM w Toruniu.

Za nami emocjonująca 2 rund Pucharu Polski Pit Bike SM.

To nie był już debiut najmłodszych zawodników.
Od drugiego sezonu oficjalnie wyjechała na tor klasa Stock 90. W ramach niej mogliśmy zobaczyć dzieci od 8 roku życia. Chociaż byli najmłodsi to dostarczyli wszystkim nie mniej emocji!

W gronie 17 zawodników klasy Stock 90 znalazła się Antonina Rogalska.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, co do poziomu prezentowanego przez wszystkich zawodników , trzeba podkreślić że dziewczynki nie mają łatwo bo rywalizują z chłopakami.

Ogromną radość sprawia fakt popularności PitBike w śród zgromadzonej widowni.

Tosia w tych zawodach zaliczając upadek i falstart ostatecznie w klasyfikacji sezonu jest na pozycji 10.

Zawody przygotowane przez Otopit pokazują prawdziwy profesjonalizm i zaangażowanie .

Z niecierpliwością czekamy na kolejną rundę tym razem w Radomu.

 

Sukcesy naszych zawodników napędza moc produktów Neste oferowanych przez sponsora klubu WKM firmę Oleje-Klimowicz.

Tekst
Karol Rogalski
Foto
X-cross i Motoklub Olsztyn

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz