Ostatnie Mistrzostwa Strefy Chełmno, posumowanie Strefy , Enduro , CC i PitBike 2018.

Ostatnie zawody Mistrzostw Strefy Północnej i posumowanie rozgrywek stref Północnej , Zachodniej wyniki zawodów Enduro , Cross Country oraz PitBike.

 

 

Ostatnia Runda odbyła się w Chełmnie .

Na zawody organizowane przez klub KM Wisła przyjechało 94 zawodników .

Pogoda była wyśmienita co zaowocowało większą frekwencją wśród zgromadzonej widowni.

Tor w Chełmnie należy do jednych z najtrudniejszych torów motocrossowych w Mistrzostwach Strefy Północnej , chwilowy brak koncentracji niesie za sobą poważne w skutkach konsekwencje.

Niestety doszło do kilku poważnych zdarzeń gdzie musiały interweniować służby medyczne.

Średnia ilość zawodników w startujących klasach nie przekraczała 15 zawodników za wyjątkiem klasy MX2C tu startowało 19 sportowców.

Prawdziwy upadek frekwencji odnotowała klasa MX Kobiet , tylko 2 zawodniczki.

 

Nasi zawodnicy ponownie pokazali się na zawodach w licznej grupie zawodników i kibiców .

W Klasie MX 85 wystartował Wiktor Rafalski i Łukasz Ryczek . Klasa MX85 staje się najbardziej widowiskową grupą startującą w zawodach motocrossowych.

Wiktor Rafalski ze sporym zapasem sił ukończył zawody na III miejscu , a jego klubowy kolega Łukasz Ryczek sklasyfikował się na pozycji 8.

MX Junior tu samotnie wystartował Darek Malczewski .

Darek nie odpuszczał, odkręcona do końca manta wyniosła go w indywidualnej klasyfikacji zawodów na 5 miejsce

W biegach licencji C startowały klasy MX1 i MX2 .

Michał Tadych i Dawid Koloński ścigający się na KTM walczyli o punkty i miejsce na podium. Pierwszy start Michał jest na 3 pozycji no i zapowiada całkiem niezły wyścig ale zostaje on przerwany , czerwona flaga . Na zeskoku koło wieży jeden z zawodników traci kontrolę na motocyklem i dochodzi do wypadku , reagują służby medyczne. Bieg zostaje powtórzony.

Ostatecznie Dawid Koliński zajmuje 9 miejsce a Michał Tadych po awarii KTM zostaje sklasyfikowany na 11 pozycji.

Królowa motocrossu klasa MX Open tu zobaczyliśmy trzech naszych reprezentantów Bartosza Pierzyńskiego , Kamila i Janusza Śmigla.

Bartosz Pierzyński miał spore szanse na miejsce na podium , pech chwila nieuwagi podczas zrzucania zrywki i gleba. Gonitwa od końca stawki , koledzy Janusz i Kamil statecznie mieścili się w połowie stawki.

Klasyfikacja indywidualna Bartosz Pierzyński miejsce 6 Janusz Śmigiel 9 a jego brat Kamil dojechał 10 .

No i na koniec niedzielnej rywalizacji wystawała klasa MX Masters.

Marcin Ryczek i Piotr Śmigiel , ci dawaj seniorzy walczyli do końca .

Były żużlowiec pokazał na co go stać , koncentracja , forma i talent z tymi trzema elementami wywalczył I miejsce w indywidualnych rozgrywkach niedzielnych zawodów klasy Masters . Piotr Śmigiel zazwyczaj klasyfikuje w pobliżu polowy stawki, zacięta rywalizacja z jadącym anestezjologiem Piotrem Santusem dała mu się we znaki . Piotr ukończył zawody na 13 pozycji.

Kończąc ten rozdział rywalizacji chcielibyśmy podziękować naszym sponsorom głównym firmie www.olejeklimowicz.pl dystrybutorowi produktów Neste Lubicants i Panu Markowi Różniakowi właścicielowi firmy www.agrolandgroup.pl oraz wszystkim bez których ciężko byłoby nam funkcjonować w rozgrywkach Mistrzostw Strefy.

Cieszymy się, że jesteście z nami i wspieracie klub w naszej działalności.

Jednocześnie wyrażamy nadzieję, że dotychczasowa współpraca przyczyni się do umocnienia wizerunku Państwa firm, ich pozycji rynkowej oraz zwiększenia prestiżu społecznego, a jej kontynuowanie będzie pozytywnym przykładem wspólnego działania na rzecz sportu motorowego.

Sport, jako jedna z dróg rozwoju młodych ludzi, wymaga znacznych nakładów finansowych i właśnie dzięki Państwu nasz klub może przyczynić się do realizacji ich sportowych celów, ale również, a może przede wszystkim, do odpowiedniego zagospodarowania czasu wolnego i właściwych postaw społecznych.

 

Tak wyglądała ostatnia rywalizacja naszych zawodników w 10 rund Mistrzostw Strefy Polski Północnej i 9 rund Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej .

 

Klasyfikacja indywidualna Mistrzostw Strefy Polski Północnej i Zachodniej 2018.

Klubowo WKM ukończył sezon na pozycji 6 w rozgrywkach Strefy Północnej i 9 miejsce w Strefie Zachodniej .

Indywidualnie:

Mistrzostw Strefy Polski Północnej                Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej

 

Klasa MX 65                                                                     Klasa MX 65

11- Maksymilian Wołek                                                  2- Maksymilian Wołek

34- Bartosz Ryczek                                                         12- Bartosz Ryczek

37- Antonina Rogalska

 

Klasa MX 85                                                                     Klasa MX 85

4- Wiktor Rafalski                                                           4- Łukasz Ryczek

8- Franciszek Grzegorczyk                                            15- Wiktor Sobiech

13- Wiktor Sobiech                                                         22- Mateusz Szafrański

14- Mateusz Szafrański                                                  26- Wiktor Rafalski

18- Łukasz Ryczek                                                           28- Franciszek Grzegorczyk

23- Olaf Włodarczak

 

Klasa MX Kobiet

2- Weronika Obiała

 

Klasa MX Junior                                                            Klasa MX Junior

9- Dariusz Malczewski                                                  33- Dariusz Malczewski

31- Juliusz Różniak

 

Klasa MX Open                                                               Klasa MX Open

11- Janusz Śmigiel                                                          6- Bartosz Pierzyński

12- Luis Carstens                                                            17- Luis Carstens

14- Kamil Śmigiel                                                           37- Kamil Śmigiel

23- Bartosz Pieżyński                                                    38- Janusz Śmigiel

 

Klasa MX Masters                                                        Klasa MX Masters

23- Adam Nowacki                                                       9- Marcin Ryczek

28- Marek Śnig                                                              43- Adam Nowacki

29- Marcin Ryczek                                                        49- Piotr Śmigiel

39- Piotr Śmigiel                                                           58- Tomasz Kulczyk

 

Klasa MX 1 C                                                                Klasa MX 1 C

8- Michał Łaszczyk                                                      25- Tomasz Kulczyk

9- Marek Malczewski                                                   73- Dawid Szkodziński

11- Tomasz Kulczyk

 

Klasa MX 2 C                                                              Klasa MX 2 C

23- Dawid Koliński                                                     45- Mirosław Lemańczyk

27- Michał Tadych                                                      61- Dawid Koliński

36- Michał Migawa                                                     71- Michał Tadych

37- Dawid Szkodziński

 

A tak przedstawia się klasyfikacja w rozgrywkach Enduro i Cross Country.

 

Cross Country Puchar Polski

Klubowo WKM pozycja 24

Indywidualnie :

Klasa Senior 2

20- Andrzej Solarek

22- Michał Łaszczyk

Klasa Masters

11- Tomasz Łaszczyk

Enduro Puchar Polski

Klubowo WKM pozycja 27

Indywidualnie:

14- Tomasz Łaszczyk

Enduro Mistrzostwa Pomorza

2- Tomasz Łaszczyk

PitBike Puchar Polski

Klasa Stock 90

7- Antonina Rogalska

 

Serdeczne dziękujemy zawodnikom i kibicom za udział w rozgrywkach Mistrzostw Stref Północnej i Zachodniej zawodów Enduro , Cross Country oraz PitBike.

 

Zarząd Klubu WKM Więcbork

 

Przed nami jeszcze podsumowanie Mistrzostw Polski w Motocrossie i Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego .

 

Foto i tekst

Karol Rogalski

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz