Mistrzostwach Polski w Człuchowie , I Memoriale imienia Tadeusza Szwemina

WKM Więcbork na Mistrzostwach Polski w Człuchowie.

 

Zawody w Człuchowie zostały rozegrane przy iście wyśmienitej pogodzie, która towarzyszyła zawodnikom i kibicom przez cale dwa dni zawodów.

V runda Mistrzostw Polski przyciągnęła 166 zawodników z czego 26 wystartowało w I Memoriale imienia Tadeusza Szwemina .

 

Nasz klub reprezentowało 16 zawodników którzy starowali w 7 klasach MX.

Jak zawsze o profesjonalnie smarowanie naszych motocykli zadbał sponsor główny WKM Więcbork Pan Andrzej Klimowicz , właściciel firmy www.olejeklimowicz.pl jedyny Polski dystrybutor produktów Neste Lubricants.

 

Zawody w Człuchowie zawsze mają zaskakujący przebieg a to dlatego ze specyfika tego toru jest dość różna , a nowa nitka toru jeszcze się nie ujeździła będzie to wymagający fragment toru.

Tor w swoich elementach zawiera kilka ogromnych skoków , piaszczyste i twarde odcinki .

Z czasem wybijają się ogromne dziury a wszechobecne kamienie i kamloty powodują iż trzeba mieć się na baczności , chwila nie uwagi i katapulta.

Jest to jeden z najbardziej wymagających torów w rundzie Mistrzostw Polski .

Organizator w trosce o bezpieczeństwo sędziów górkowych wyposażył ich w kaski z szybami. Kaski dobrze zabezpieczały osoby funkcyjne , brawo dla organizatora za świetny pomysł.

Zawody komentował niezniszczalny Andrzej Rencz .

 

WKM na zawody zabrał cały zarząd klubu który bacznie się przyglądał rywalizacji na torze jak i również wyciągał wnioski z przygotowania zawodów , trener Daniel Szwemin nie szczędził cennych uwag i wskazówek dla swoich zawodników .

 

Sobota w tym dniu wystartowały klasy MX 65 ,MX Kobiet MX 125 i MX Open.

Klasa MX 65 Maksymilian Wołek i Bartosz Ryczek , ci chłopcy zacięcie walczyli nie pozostawiając wytchnienia rywalom , parli do przodu jak czołgi łącznie zdobywając 96 punktów dla klubu.

Klasa MX Kobiet o trofeum indywidualne i klubowe punkty walczyła nasza zawodniczka Weronik Obiała która zdobyła 69 punktów.

W klasie MX 125 nie mieliśmy zawodnika .

MX Open tu po zaciętej i emocjonującej walce Luis Carstens w pięknym stylu uzyskał aż 38 punktów i to tylko za jeden bieg.

Tak wygląda statystyka za sobotę .

 

Niedziela oferowała następną dawkę emocjonujących wrażeń, starty klas MX Masters , MX85 , MX2 i wyścig I Memoriału Tadeusza Szwemina.

Taki był harmonogram na niedzielę.

 

Nasze stanowisko serwisowe pod namiotem Neste Lubricanst przyciągało wielu gości , którym rozdawaliśmy broszury informacyjne o jakości produktów oferowanych przez firmę olejekliowicz.pl .

Razem z kolegą z toru przeprowadziliśmy rozmowę z szefem motocrossu w Polsce Dariuszem Stypą .

Rozmowa dotyczyła tematu podziału klasy MX Masters na rozdziały wiekowe 40 i 55+.

Ma to na celu wyrównać szanse seniorów startujących w motocrossie , tak więc 2019 powinien przynieść klika zmian.

 

Wracając do rozgrywek niedzielnych , stan toru po sobocie znacznie się pogorszyły powstałe turbo dziury na pewno nie ułatwią rywalizacji.

 

Pierwszy i emocjonujący wyścig to klasa MX Masters reprezentowana przez Marcina Ryczka , Marka Śniega , Piotra Śmigla i Karola Rogalskiego.

Seniorzy ukończyli dwa biegi zdobywając cenne punkty dla klubu.

 

Wyścig klasy MX 85 podkręcił poziom emocji w śród kibiców , latający zawodnicy zachwycali swoimi wyczynami zgromadzoną widownię.

Wiktor Rafalski , Olaf Włodarczak , Wiktor Sobiech , Franek Grzegorczyk , Łukasz Ryczek to oni walczyli o cenne punkty w klasyfikacji juniorskiej .

Już w pierwszym starcie klasy MX85 Wiktor Sobiech jako pierwszy pokonał holeshot linie i wyskoczył w powietrze na hopie zwanej mamutem jak Małysz pozostawiającą za sobą peleton motocrossowców .

W klasie MX 85 na podium zobaczyliśmy naszego reprezentanta Wiktora Rafalskiego który po zaciętej i wyczerpującej rywalizacji wywalczył indywidualnie II miejsce.

 

Mega szybki wyścig klasy MX 2 zawodnicy Luis Carstens , Kamil i Janusz Śmigle to oni reprezentowali WKM w tej klasie.

Trochę pechowy strat w zakręcę wyhamowującym złożyło się w kraksie aż 8 zawodników w tym dwóch z WKM na szczęście nikomu nic się nie stało.

MX2 na podium w tej klasie zobaczyliśmy Luisa Carstensa zdobył on III miejsce.

 

Ostatnim wyścigiem niedzielnych zawodów był bieg ku czci Memoriału Tadeusza Szwemina w którym pojechało 26 zawadiaków w 3 z naszego klubu.

W zestawieniu ogólnej w klasyfikacji juniorskiej WKM Więcbork jest na miejscu 2 , natomiast w klasyfikacji seniorów jesteśmy na miejscu 5.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za reprezentowanie barw klubowych zdobyte punkty oraz gratulujemy wygranych .

 

Na następna rundę Mistrzostw Polski

zapraszamy do Więcborka 18-19 sierpnia .

 

Poniżej przestawiamy listę punktacją.

 

MX 125 – Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. #729 Artsiom Sazanovets Białoruś 94 pkt.
2. #401 Dariusz Rapacz MTR Osielec 94 pkt.
3. #222 Cezary Lewko Motoklub Olsztyn 80 pkt.
4. #741 Daniel Volovich Białoruś 76 pkt.
5. #11 Michał Kuczyński Gdański AutoMotoKlub 72 pkt.
6. #602 Klaudiusz Górny Motocross Klub Czerwionka 70 pkt.
MX Kobiet – Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. #294 Anna Stecjuka Łotwa 100 pkt.
2. #299 Karolina Jasińska Automobilklub Gorzowski 88 pkt.
3. #2 Alina Łaszcz Pruszkowski Klub Motocyklowy 80 pkt.
4. #365 Wiktoria Wicińska KM Cross Lublin 74 pkt.
5. #41 Wanessa Rapacz MTR Osielec 74 pkt.
6. #67 Weronika Obiała WKM Więcbork 69 pkt.

MX 85 – Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. #46 Maksymilian Chwalik DUUST RACING 100 pkt.
2. #212 Kamil Maślanka MTR Osielec 84 pkt.
3. #292 Wiktor Rafalski WKM Więcbork 82 pkt.
4. #22 Wiktor Sobiech WKM Więcbork 74 pkt.

5. #84 Jakub Kowalski Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 72 pkt.
6. #70 Igor Lemańczyk Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 68 pkt.

MX2 – Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. #991 Szymon Staszkiewicz LKS Jastrząb Lipno 94 pkt.
2. #176 Karol Kruszyński LKS Jastrząb Lipno 86 pkt.
3. #996 Luis Carstens WKM Więcbork 84 pkt.
4. #101 Jakub Barczewski Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 76 pkt.
5. #383 Piotr Szczepanek MTR Osielec 76 pkt.
6. #299 Wiktor Jasiński Automobilklub Gorzowski 68 pkt.
MX Open – Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. #262 Łukasz Lonka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 100 pkt.
2. #176 Karol Kruszyński LKS Jastrząb Lipno 88 pkt.
3. #991 Szymon Staszkiewicz LKS Jastrząb Lipno 80 pkt.
4. #383 Piotr Szczepanek MTR Osielec 72 pkt.
5. #21 Łukasz Kędzierski DUUST RACING 72 pkt.
6. #58 Wojciech Kucharczyk Automobilklub Gorzowski 69 pkt.
MX Masters – Klasyfikacja indywidualna zawodów
1. #421 Paweł Szturomski Automobilklub Głogów 100 pkt.
2. #1 Jacek Lonka Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX 88 pkt.
3. #2 Andrzej Szalbierz MKS Nekla 78 pkt.
4. #4 Paweł Wizgier ŁKM Łowicz 76 pkt.
5. #110 Jacek Olszewski LKS Jastrząb Lipno 74 pkt.
6. #526 Zbigniew Gill-Kwaśniewski KM Wisła Chełmno 70 pkt.

 

Tekst

Karol Rogalski

Foto

Nuka Nuka i Maksymilian Rogalski

Dodaj komentarz