Zawody Mistrzostw Strefy Północnej w Lipnie

Zawody Mistrzostw Strefy Północnej w Lipnie .

Lipnowski tor jak zawsze przygotowany przez organizatora na bardzo dobrym standardzie , ale nie tylko tor zasługuję na pochwałę.
Od 3 lat Lipno zaczyna się przeobrażać w kompleks sportowy , bardzo dobrze zaplanowane zaplecze i cała infrastruktura w parku maszyn cieszy oko.

Tor motocrossowy w Lipnie 90% to piasek , miękka nawierzchnia sprawia że trzeba odpowiednio ustawić zawieszanie .
Po pierwszych wyścigach zaczynają tworzyć coraz większe dziury i tu już nawet super kosmiczne zamieszanie nie pomoże .
Kondycja i technika zaczyna być decydującym aspektem w wyścigu .
Do pierwszej dziesiątki każdego wyścigu wchodzą zawodnicy którzy odpowiednio zadbali o wydajność sowich organizmów.

W tych zawodach mamy powody do dumy.
Kilku naszych zawodników zajęło indywidualne miejsce na podium a klubowo odrobiliśmy starty i jesteśmy aktualnie na 5 miejscu tak wiec powoli do przodu.

Zwyczajowo klasyfikację indywidualną zaczniemy od najmłodszych.

MX 65 Maksymilian Wołek na swoim KTM ukończył zawody na 8 pozycji .

MX 85 Wiktor Rafalski piękny wyścig i wywalczone II miejsce , kolega Franek Grzegorczyk dojechał na pozycji 8.

MX Kobiet nasza koleżanka Weronika Obiała już nas przyczaiła do regularnych zwycięstw , więc nie jest to zaskoczeniem że zawody ukończyła na podium.
II pozycja po dwóch wyścigach – super .

MX 1C Tomasz Kulczyk najbardziej znienawidzona pozycja VI , Michał Łaszczyk ukończył zawody na miejscu 7.
MX 2C Michał Tadych , Dawid Koliński i Dawid Szkodziński . Panowie szkoda bez podium ale przywiezione cenne punkty dla klubu .

No i na koniec najliczniejsza i najmocniejsza grupa czyli MX Open .
Bezkonkurencyjny i w świetnej formie Luis Carstens I miejsce . Za Luisen na metę wjechali Janusz i Kamil Śmigiel oraz Bartosz Pierzyński .

O odpowiednie smarowanie dla maszyn naszych zawodników zadbał nasz sponsor Andrzej Klimowicz .

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w zawodach i gratulujemy wygranych .