X runda Mistrzostw Strefy Polski Północnej w motocrossie Więcbork 2017

Zawody motocrossowe w Więcborku

Wielu kibiców w ostatnią niedzielę pojawiło się w Więcborku gdzie organizator Więcborski Klub Motorowy przygotował X rundę Mistrzostw Strefy Polski Północnej w motocrossie.

Motocross jest to już popularna dyscyplina w Polsce i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Aby impreza była jeszcze bardziej ciekawa i medialna zadbaliśmy o własny przekaz zawodów na żywo za pośrednictwem kamer umieszczonych na torze.

Aby śledzić wydarzenia wystarczyło wejść na stronę wkmwiecbork.pl i kliknąć na obraz z toru.

Tor w Więcborku jest oceniany jako jeden z najlepszych w Polsce dlatego też świetna pogoda i standard przygotowanych przez gospodarzy zawodów przyciągnął fanów i kibiców mocnych wrażeń .

Październik to już końcówka sezonu motocrossowego w Polsce .

Cały sezon motocrossowych zawodów skutecznie przewietrzył portfele sponsorów i zawodników dlatego trzeba było się postarać aby zawody się udały i przyciągnęły jak nakwaszą ilość uczestników .

To była misja dla naszych patronów medialnych którzy zrobili mega reklamę organizowanych przez WKM zawodów.

Gośćmi specjalnymi zawodów byli burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski oraz wicestarosta sępoleński Andrzej Marach .

Aby zawody odbyły się bezpiecznie został tor został sprawdzony przez sędziego głównego zawodów Władysława Knapa .

Cale widowisko dla zgromadzonych widzów relacjonował Sebastian Wójcik.

Do walki o punkty dla klubów i indywidualne trofea ruszyło 107 zawodników podzielonych na 9 klas .

Przy słonecznej pogodzie punktualnie o godzinie 12:00 wystartowała pierwsza grupa zawodników .

Każda klasa miała przed sobą 2 starty po których wyłaniano zwycięzców.

Oto lista zwycięzców X rundy Mistrzostw Strefy Polski Północnej

MX 65

  • Wiktor Rafalski                            WKM Więcbork                         miejsce 1
  • Mikołaj Stasiak                           Automobilklub Gorzowski        miejsce 2
  • Filip Pawłowski                          WKM Więcbork                           miejsce 3

MX 85

  • Wiktor Sobiech                   WKM Więcbork                                      miejsce 1
  • Jakub Kowalski                   Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX        miejsce 2
  • Igor Lemńczyk                     Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX        miejsce 3

MX Kobiet

  • Wiktoria Garbowska            WKM Więcbork         miejsce 1
  • Weronik Obiała                      WKM Więcbork        miejsce 2
  • Patrycja Dziewulska              Motoklub Olsztyn    miejsce 3

MX Junior

  • Michał Kuczyński                      Gdański AutoMotoKlub   miejsce 1
  • Filip Bukowicz                           Gdański AutoMotoKlub   miejsce 2
  • Marcin Bandosz                        MKS Nekla                          miejsce 3

MX Open

  • Luis Carstens                          WKM Więcbork                                                  miejsce 1
  • Damian Bykowski               PSM OFF ROAD Białystok                                 miejsce 2
  • Michał Krech                         Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX      miejsce 3

MX Masters

  • Adam Nowacki                    WKM Więcbork                    miejsce 1
  • Andrzej Szalbierz               MKS Nekla                              miejsce 2
  • Krzysztof Dziadko              AMK Drwęca Ostróda          miejsce 3

MX B

  • Marcin Szczepański            Moto Klub Lidzbark Warmiński           miejsce 1
  • Tomasz Żulewski                 Motoklub Orneta                                      miejsce 2
  • Adrian Marciniak                LKS Jastrząb Lipno                                  miejsce 3

MX 1C

  • Radosław Matuszczak             MKS Nekla                                               miejsce 1
  • Tomasz Lango                            Motoklub Orneta                                   miejsce 2
  • Łukasz Baliński                         Moto Klub Lidzbark Warmiński          miejsce 3

MX 2C

  • Karol Pawlak                             MKS Nekla                                                miejsce 1
  • Jakub Matuszczak                  MKS Nekla                                                  miejsce 2
  • Marek Niepiekło                     Moto Klub Lidzbark Warmiński            miejsce 3

Klubowa klasyfikacja sezonu

  • WKM Więcbork                                                           miejsce 1
  • Moto Klub Lidzbark Warmiński                              miejsce 2
  • Człuchowski AutoMotoKlub POLTAREX              miejsce 3

Zwycięzcom gratulujemy wygranych .

W barwach WKM startowało 32 zawodników , dziękujemy za reprezentowanie barw naszego klubu.

Możemy się też z Wami podzielić informacją, że podczas zawodów zarząd klubu przeprowadził wstępne rozmowy z sponsorami i mediami odnośnie zorganizowania w Więcborku zawodów o zasięgu europejskim. Projekt jaki chcemy zrealizować nie miał jeszcze miejsca w Polsce a może nawet w Europie .

Foto Galeria

Foto

Maksymilian Rogalski

Tekst

Karol Rogalski

Sekretarz /Redaktor WKM Więcbork

 

Dodaj komentarz