VI Runda Mistrzostw Polski MX 5.08.2017 Lidzbark Warmiński

Eliminacja kolejnej rundy Mistrzostw Polski tym razem w stolicy Warmii okazała się sporym sukcesem pod względem sportowym , organizacyjnym i medialnym.

Moto Klub Lidzbark Warmiński przygotował świetne zawody pomimo tego ze pogoda skutecznie utrudniała przygotowania organizatorowi .

Tor był zalewany strugami deszczu było to nie lada wyznawanie aby wszytko przygotować na czas i na odpowiednim standardzie.

Mistrzostwa Polski przyciągnęły spore rzesze kibiców i sympatyków motocrossu w zawodach uczestniczyło 176 zawodników.

Reprezentanci wielu klubów motocrossowych dali popis swoich umiejętności a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Daniel Szwemin .

WKM reprezentowało 17 zawodników w tym czołówka najlepszych sportowców w Polsce .

W pierwszym dniu zawodów zobaczyliśmy straty klas MX 65 , MX 85 , MX 2 , MX Masters

Natomiast w drugi dzień zawodów odbyły się wyścigi MX Kobiet , MX 125 , MX Open.

Przy tak profesjonalnej oprawie i przygotowaniu toru sportowcy z zawrotną szybkością i precyzją pokonywali trasę i hopy .

Zgromadzeni kibice mogli więc oglądać efektowną lecz w pełni kontrolowaną jazdę.

Wyniki na żywo można było śledzić na stronie live.motoresults.pl a cale widowisko było komentowane przez znanego spikera Andrzeja Rencza .

Tak więc po weekendowych zmaganiach nasi zawodnicy wywalczyli klika miejsc na podium i cenne punkty dla klubu.

Wiktoria Garbowska po dwóch wyścigach klasy MX Kobiet objęła prowadzanie i wygrała zawody , jej klubowa koleżanka Weronika Obiała ukończyła zawody na 6 pozycji.

Samotny jeździec klasy MX 125 Mikołaj Rybarczyk ukończył zawody na pozycji 15 .

Bezkonkurencyjny okazał się Olaf Włodarczak pokazał piękny popis swoich umiejętności i wygrał wyścigi klasy MX 85 .

Jego klubowi koledzy ukończyli zawody a pozycjach:

5 miejsce Wiktor Sobiech

14 miejsce Franek Grzegorczyk

17 miejsce Łukasz Ryczek

Max Chwalik uległ Białorusinowi i zawody klasy MX 65 ukończył zawody na miejscu drugim a jego klubowi rywale sklasyfikowali się na pozycjach :

4 miejscu Wiktor Rafalski

9 miejsce Filip Pawłowski

19 miejsce Bartosz Ryczek

Klasę MX 2 obstawili nasi trzej zawodnicy .

20 miejsce Janusz Śmigiel

25 miejsce Kamil Śmigiel

27 miejsce Patryk Pochylski

Najbardziej dojrzałą wiekowo klasę czy wiek 40+ reprezentowali .

Adam Nowacki który pomimo do tankowania paliwa podczas wyścigu ukończył zawody na pozycji 13 .Piotr Śmigiel w coraz lepszej formie sklasyfikował się na pozycji 22 .Karol Rogalski po groźnie wyglądającym wypadku ukończył zawody na pozycji 28.

WKM w klasyfikacji klubowej sekcja juniorska jest na pozycji lidera natomiast w sekcji seniorskiej obejmuje 4 pozycję , do trzeciego miejsca musimy odrobić 52 punkty.

Równolegle do Mistrzostw Polski w motocrossie odbywały się zawody Cross Country w Czaplinku.

Te zawody mają nieco inna charakterystykę jak motocross ale kondycyjne przygotowanie zawodnika musi być takie samo.

Te dwudniowe wzmagania wyłoniły też swoich zwycięzców .

Jak widać stało się to tradycją że zawodnicy WKM Więcbork często stają na podium.

Michał Łaszczyk wywalczy 2 miejsce  jego kolega z klubu Andrzej Solarek zajął 3 miejsce w klasie CC senior.

Tomasz Łaszczyk startujący w klasie CC Masters dojechał do mety na pozycji 19.

Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za reprezentowanie barw WKM Więcbork.