Z okazji Dnia Dziecka – zdrowia , sukcesów i uśmiechu :)

Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam mail sportowcy dużo uśmiechu , zdrowia i tego abyście zawsze cali i zdrowi kończyli treningi & zawody 🙂

18765612_615365088674278_9220846428273635070_n

A teraz mała refleksja .

Jakim ja jestem człowiekiem , czy bycie sportowcem nas usprawiedliwia ?

Mali sportowcy budzą w nas podziw i uznanie ze względu na swą wytrwałość oraz zdolność do pokonywania własnych ograniczeń i barier zewnętrznych.
Na karierę młodego zawodnika patrzy się zwykle pod kątem jego wyników w zawodach, a źródeł sukcesów szuka w jego osobistych predyspozycjach oraz w umiejętnościach trenera lub sprzęcie .

Natomiast zapomina się o jeszcze ważnych czynnikach, mającym ogromny wpływ nie tylko na małego sportowca, ale na każde dziecko.
Tym czynnikiem są rodzice i otocznie.

Rodzice w karierze maluchów jest często niedoceniana, a to właśnie oni, wychowując swoją pociechę, kształtują w niej pewne wartości, uczą właściwych postaw i motywują do podejmowania kolejnych wyzwań.
Dzięki temu dziecko chętnie rozpoczyna aktywność sportową, która jest dla niego przede wszystkim zabawą, ale również pozwala poznać nowych przyjaciół i rozwijać określone umiejętności.

Niestety, rodzice i osoby w otoczeniu małego sportowa mogą wywierać nie tylko pozytywny wpływ na jego zachowanie.

Pamiętajcie drodzy rodzice trenerzy i sami nie tylko mali zawodnicy , bycie sportowcem nie zwalnia Was z bycia człowiekiem z zasadami wobec siebie i innych.

Nie tylko wynik świadczy o sportowcu ale to jakim jest się człowiekiem.

Jeszcze raz okazji Dnia Dziecka życzymy Wam mail sportowcy tego abyście zawsze cali i zdrowi kończyli treningi i zawody ale też byli grzeczni i przyjaźni dla innych .

 

dobro-wraca-1

Dobro Wraca !

 

WKM Więcbork

Dodaj komentarz